Genel Başkanımızın Mesajı

 

Ali YÜCEL Kimdir? 

 

Mil-Enerji Sen olarak attığımız her adımda önceliğimiz atılacak adımların sendikamıza getireceği fayda veya zarar değil, Hak, Adalet ve Liyakat olacaktır.

Bazı iş kollarında bulunan bazı kamu kurumlarının görev alanları baz alındığında bulundukları iş kolu ile pek alakası olmayan iş kollarının kapsamında yer aldığı görülmektedir.

Sağlık alanında hizmet sunan kamu kurumlarının Sağlık iş kolunda, Tarım sektöründe hizmet sunan kamu kurumların Tarım iş kolunda, Eğitim alanında hizmet sunan kurumların eğitim iş kolunda, enerji, sanayi ve madencilik alanında hizmet veren kamu kurumların enerji iş kolunda, büro hizmet kolunda yer alan kurumlarının, bu iş kolu kapsamında yer almaları gerekmektedir.

Gerekli düzenlemelerin yapılarak, iş kolu tespiti ve kamu kurumlarının ait olacakları iş kolları yeniden belirlenmelidir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu konu ile ilgili çalışmaları bir an önce başlatacaklarını ümit ediyoruz.

Mil Enerji Sen olarak yaklaşık 1 yıldır gündeme taşıdığımız ve yıllık milyonlarca kağıt israfını engelleyip kamu kurumlarındaki sendikal mobinglerin önüne geçecek olan memurların da e-devlet üzerinden üyelik ve istifa işlemlerini yapmalarına yönelik 4688 Sayılı Sendikalar Kanununun 14. ve 16. maddelerinde düzenleme yapılması talebimiz kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve TBMM’de bu konuyla ilgili olarak soru önergesi verilmiştir.

2023 yılına odaklanan ülkemizde hayatımızın parçası olan (Soy bilgisi, din değişikliği, imei no ve gsm hat sorgulaması, siyasi parti üyeliğinden istifa, vergi harç ve ceza bilgileri, işçilerin sendikalara üyelik ve istifa işlemleri, iş başvuruları vb.) birçok işlemlerin e-devlet uygulaması üzerinden yapılabildiği günümüzde memurlara e-devlet üzerinden sendikalara üyelik ve istifa etme hakkı verilmemesini, kimi sendikaların bu hakkın verilmesine karşı durmalarını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Ancak bizler inanıyoruz ki ; Dillerinden adalet,hak,hukuk,değerler sendikacılığı kelimelerini düşürmeyen sendikaların yöneticileri memurların e-devlet uygulaması üzerinden sendika üyelik ve istifa işlemlerini yapmalarına karşı çıkıp kapalı kapılar arkasında siyasi kulisler peşinde olsalar da er geç memurlarda bu hakka kavuşacaklardır.

Mil Enerji Sen olarak kimden gelirse gelsin ; Kamu çalışanlarının menfaatine yönelik atılacak her adımı destekleyeceğiz. Memurların, Mağdurların, Mazlumların sesi olup gönülleri kazanmaya talip olan bir sendikacılık anlayışıyla çıktığımız bu yolda herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi olmadan ülkemizde sendikacılık yapılabileceğinin idrakiyle günümüz sendikacılığına yeni bir nefes ve ivme kazandıracağız.

Sadece işverenden taleplerde bulunarak alışılagelmiş sendikacılık yerine taleplerimizin yanında ülkemizin içerisinde bulunduğu sosyo-ekonomik şartları da göz önünde bulundurarak çözüm önerilerimizi de işveren ile paylaşmak suretiyle restleşme anlayışından uzak bir sendikal anlayışıyla hareket edeceğiz.

Rakiplerimizin  mobing ,şantaj, iftira ve karalama gibi yıldırma, korku salma gibi yöntemleri günden güne artmakta olan yükselişimizi önleyemeyeceği  gibi  bizleri yolumuzdan da  alıkoyamayacak tam aksine motivasyonumuzu arttıracaktır. Mil Enerji Sen olarak mazlumun veya mağdurun ; sendikasına siyasi tercihine , diline,  rengine ve ırkına bakmaksızın derdiyle hemhal olabilmenin gayreti içerisinde olacağız.

Üyelerimize yönelik vuku bulacak her türlü haksızlığın, adaletsizliğin ve hukuksuzluğun peşini bırakmayıp, her dönem siyasetin arka bahçelerinden beslenildiği için kamu çalışanlarının talep ve beklentilerini karşılayabilmede bir ilerleme kaydedemeyen 3M (mevki, makam aracı ve maaş ) sendikacılığına format çekeceğiz. Mevki ve makam vaat ederek sendikacılık yapmayacağız.

Yetkili veya yetkisiz rakiplerimizin  mobing ,şantaj,iftira ve karalama gibi yıldırma, korku salma vb. yöntemleri günden güne yükselişimizi önleyemeceği gibi bizleri yolumuzdan alıkoyamayacak tam aksine motivasyonumuzu arttıracaktır.

Sendika ve kurum yöneticileri hak,hukuk,adalet ve liyakati gözetip, birbirlerinin çalışma alanlarına müdahale etmeyi bıraktığı zaman özlenen sendikacılık adına daha hızlı yol alınabileceğine dair inancımız tamdır.

Şahsiyetli bir sendikacılık arayışı içerisinde olan ve sendikacılıkta benimde söyleyecek sözüm var diyen tüm kamu çalışanı kardeşlerimizi birlikte yol yürümeye davet ediyoruz.

Rahatlığı ve bana neciliği seçerek bir  kenarda durup izlemekle hiçbir yanlışın düzeltilemeyeceğine inandığımız için talip olduğumuz bu meşakkatli yolda bizim gibi düşünen  kamu çalışanı sayısının azımsanmayacak çoğunlukta olduğuna ve birlikte güzel işler başaracağımıza inanıyoruz.

Artık çaresiz değilsiniz.

Çare SİZ'siniz.

Alternatif var , Mil-Enerji Sen var ..

Çünkü Biz Enerjimizi İnancımızdan Alıyoruz.

YENİ GALERİLER

MİL-ENERJİ SEN

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası Kurumsal Resmi Web Sitesi.

MİL-ENERJİ SEN

Menekşe 1 Sokak No: 8/19 Kızılay
06420 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.