YETKİLİ SENDİKANIN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞMİŞTİR.

18 Nisan 2021 13:42 MİL ENERJİ SEN 918

Haklarını savunacağı kamu çalışanlarının sorunlarını bugüne kadar tespit edemeyen ve bunun için on binlerce lirayı bir araştırma şirketine vererek biz yapamadık gelin kamu çalışanların sorunlarını siz tespit edin demek zorunda kalan bir sendikal anlayış ile karşı karşıyayız.

SENDİKALARDAKİ GÜÇ ZEHİRLENMESİ TOPLU SÖZLEŞME (GELİR) İKRAMİYESİNİN BİR SONUCUDUR.

Tüm kamu kurumlarında iş yeri temsilcileri, tüm ilçelerde ilçe temsilcileri , tüm illerde il temsilcileri ve şubelerde ise şube teşkilatları bulunan ve on yıldan fazla bir süredir yetkili olan ve her fırsatta 1 milyonu aşan üye sayısı ile övünüp duran ve elindeki tüm mali imkanlara rağmen sözde yetkili sendika kamu çalışanlarının ve üyelerinin sorunlarını tespit etmekten dahi aciz bir duruma düşerek bugüne kadar ilgilenmedikleri  kamu çalışanlarının sorunlarını tespit etmesi  için bir araştırma şirketi  ile para karşılığında anlaşma yapmış olması sözde yetkili sendikanın beyin ölümünün gerçekleştiğinin göstergesidir.

YETKİLİ SENDİKANIN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞMİŞTİR.

 Çünkü haklarını savunacağı üyelerinin ve kamu çalışanlarının sorunlarını bugüne kadar tespit edemeyen ve bunun için on binlerce lirayı bir araştırma şirketine vererek biz yapamadık gelin kamu çalışanların sorunlarını siz tespit edin demek zorunda kalan bir sendikal anlayış ile karşı karşıyayız. Halen makamlarının, makam araçlarının ve dolgun maaşlarının olması yetkili sendikanın beyin ölümünün gerçekleştiği gerçeğini değiştirmez. Çünkü beden halen toplu sözleşme ikramiyesi ünitesine bağlı olarak hayattadır ancak beyin ölümü gerçekleşmiştir.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ SENDİKALARA GELİR İKRAMİYESİNİN BİR SONUCUDUR.

Daha önce de sözde yetkili sendika yöneticilerini “ İktidarın arka bahçesi olmakla , ultra lüks genel merkezlerde oturmakla , son model makam araçlarına binerek gezmekle , kamu çalışanlarının enflasyon altında ezilirken kendi maaşlarına %100 oranlarında zam yapmakla , siyasilerle fotoğraf çektirip sosyal medya üzerinden seyyanen zam istemekle kamu çalışanlarının hiçbir yarasına merhem olamazsınız.” diye defalarca uyarmıştık. Ellerinde bulundurdukları ekonomik güç ile aşırı güç zehirlenmesi yaşayan sözde yetkili sendikanın can simidi toplu sözleşme ikramiyesi komedisi ile sendikalara dolaylı olarak 3 ayda bir milletin cebinden aktarılan finansmandır.

İKTİDARIN GÖLGESİNDE SENDİKACILIKLA BU KADAR OLUR

Bugüne kadar memurların sorunlarını dahi tespit edemeyip bu işi bile araştırma şirketine ihale eden sarı sendika araştırma şirketi tarafından kamu çalışanlarının sorunlarının tespit edilmesinden sonraki adımı ise tespit edilen sorunların çözümü bu seferde işveren kanadı ile toplu sözleşme masasında pazarlığa oturacak bir şirkete bu işi ihale etmek olacaktır.

E-DEVLET  HAKKI VERİLMEMESİ MEMUR-SEN’DEN İSTİFALARIN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN BİR MESAJDIR

Bir milyon üyenin kendi gönül rızası ile böyle aciz bir sendikanın üyeleri olarak kalmaya devam etmelerinin altında yatan asıl neden ; İktidarın, kamu ve özel sektör işçilerine tanımış olduğu e-devlet uygulaması üzerinden sendikalara üyelik ve istifa hakkını memurlara vermeye yanaşmaması , yönetici atamaları ile görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında liyakat değil (mülakat süreçlerinde) yetkili sendika üyesi olunmasının aranmasıdır.

YENİ GALERİLER

MİL ENERJİ SEN

Manevi İlkeli ve Liyakatli Enerji Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Sendikası Kurumsal Resmi Web Sitesi.

MİL ENERJİ SEN

Menekşe 1 Sokak No: 8/19 Kızılay
06420 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.